Afyon Haber Sitesi I AfyonAjans.com

Sandıklı Ziraat Odası Başkanlığında skandal

 

 Sandıklı Ziraat Odası İlçe Başkanlığı iddialara göre Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğü envanterinden bulunan patates sökme makinesini usulsüz bir kararla sattı.

 

Sandıklı Ziraat Odası İlçe Başkanlığı’na 2010 yılında Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü elinde bulunan  Almanya’dan ithal edilen otomatik patates söküm makinesini Afyonkarahisar Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğüne devretti. İl Tarım ve Ormancılık İl Müdürlüğü ise sadece kullanım amaçlı olarak Sandıklı Ziraat Odasına veriliyor. Burada çiftçilerin mesleki işlerini yapması ve tarımda üretimi arttırması hedefleniyordu. İl Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü envanterinde olan bu makine iddialara göre herkesten habersiz Sandıklı Ziraat Odası idarecileri tarafından 60 bin liraya Ülker Aydın isimli vatandaşa satılıyor. İddialara göre de daha önce aynı Ziraat Odası hakkında çiftçiler tarafından toplanan aidatların oda hesaplarına yatmadığı öne sürülmüştü. Otomatik patates söküm makinesinin satış bedeli olan 60 bin liranın da hangi hesaba yattığı ise merak konusu oldu.

 

30 Temmuz 2011 yılında çıkan resmi gazetede Ziraat Odaları birliğinin alım satım yönetmeliğine aykırı olduğu, iddialara göre Oda’nın kendi zimmetinde bile olsa önce ihale yönetmeliğine göre hareket edilmesi gerektiği belirtildi. Ziraat Odaları Birliği’nin bu konuda nasıl bir yol izleyeceği ise merak konusu oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: