Afyon Haber Sitesi

Saygı, Sevgi ve Sabır..

Şuhut’ta, Afyonkarahisar Aile yılı etkinlikleri devam ediyor. Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, Şuhut Kaymakamı Erkan Kaçmaz, Şuhut Vakfı Yönetim kurulu başkanı Mustafa Uysal, Şuhut Vakfı yönetim kurulu üyesi Mehmet Bağır, Şuhut İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Eroğlu evlilikte en az 50.yılını dolduran çiftlere ziyarette bulundular.

Ziyarette evli çiftlere Şuhut Vakfı tarafından, Şuhut Kadın Kültür Kooperatifi çömlek üretim atölyesinde üretilen kahve, fincan takımı ve lokum hediye edildi. Ziyarette Şuhut merkezin yanı sıra köylerde de evli çiftler ziyaret edildi. Ziyarette konuşan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’’ Afyonkarahisar Valiliği 2021 yılını Aile yılı olarak ilan etmesinin ardından bizde çalışmalarımızı başlattık. Tüm ekibimizle birlikte bu yönde yapılan çalışmalarımızı hızlandırdık.

Bugün İstanbul’dan hemşehrilerimizle birlikte evlilikte en az 50.yılını dolduran çiftlerimizi ziyaret ettik. Çiftlerimizde bizde çok mutlu olduk. Onlara uzun ve mutlu evliliğinin sırrını sorduğumuzda aldığımız 3 tane net cevap vardı. Saygı, Sevgi ve Sabır. Günümüzde evliliklerin kısa sürmesinin sebebini yaşlı çiftlerimiz gençlerdeki birbirlerine karşı saygılarını kısa sürede yitirmelerinden kaynaklandığını bildirdiler. Ziyaretlerimiz artarak devam edecek. Ziyaretler için İstanbul’dan gelen Vakıf Başkanımız Mustafa Uysal ve Yönetim kurulu üyesi Mehmet Bağır’a, Şuhut Kaymakamı Erkan Kaçmaz’a teşekkür ediyorum. Bu kapsamda evliliğinde en az 50.yılını dolduran 180 çiftimiz ziyaret edilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: