Afyon Haber Sitesi

Şehidimiz Muhammet Bayram’ın ismi okulda yaşatılacak

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Şehidimiz Muhammet Bayram’ın isminin TOKİ’ye yapılan anaokuluna verilmesinin ardından bugün saat 10:00’da okulda düzenlenen açılış törenine katıldı.


Gerçekleşen programa katılan Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya AK Parti İlçe Başkanı İdris Er ve MHP İlçe Başkanı Mustafa Karahan eşlik etti.
Şehit Muhammet Bayram Anaokulunda düzenlenen tören Saygı Duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Okul Müdürü Ali Yıldırım tarafından şehidimizin öz geçmişi okundu. Özgeçmişin okunmasının ardından Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı bir konuşma gerçekleştirdi.
Belediye Başkanımız Nihat Sarı, konuşmasında; “Bugün buraya Şehidimiz Muhammet Bayram’ın isminin verildiği eğitimin ilk etabı olan bu anaokulumuzda adı gibi güzel soyadı gibi her gün bayram havasında eğitim alması inşallah şehidimizin ailesinin bir nebze olsun acısını hafifletecektir. Şehidimizin bu okula isminin verilmesinde emeği geçen Başta Kaymakamımız Sayın Selami Kapankaya’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun. “dedi.


Akabinde ise İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya bir konuşma gerçekleştirdi. Kaymakam Kapankaya konuşmasında; “Şehit ailelerimiz, şehit annelerimiz bu vatan için en büyük fedakarlığı yapmış kişilerdir. Çünkü en kıymetlilerini ve en değerlilerini bu vatan uğruna feda etmişlerdir. Şehit ailelerimizin talep ve isteklerini yerine getirmek bizlerin asli görevidir. Bizim görevimiz şehitlerimizin isimlerini yaşatmak ve ailelerin yanında her zaman yanında olarak evlatları gibi hizmet vermektir. Ayrıca Belediye Başkanımıza ilçemizde bulunan üst geçitlere iki tane şehidimizin isminin uygun görülerek verilmesi dolayısıyla teşekkür ediyorum. Her zaman şehitlerimizin ismini yaşatacağız. Şehit ailelerimizin her zaman emrindeyiz.” dedi.
Konuşmaların ardından İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya tarafından şehidimizin ailesine şehidimizin fotoğrafının yer aldığı tabloyu ve çiçek takdim etti.
Hediye takdiminin ardından açılış kurdelesini İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı ve Şehidimizin Annesi Melek Bayram kesti.
Kurdele kesiminin akabinde ise anaokulu gezildi.


İlçe Müftüsü Ramazan Avcı tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti okunmasıyla program son buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: