Afyon Haber Sitesi

 “ŞEHRİMİZDE BU YAZ DOLU DOLU GEÇECEK”

ZEYBEK BAŞKAN BASINLA BULUŞTU

Afyonkarahisar  Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ilimizde görev yapan yerel ve ulusal medya mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, toplantıda belediyemizin yatırımlarını ve Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında yapılacak ‘Yaz Etkinlikleri’ ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Toplantı da arabada sinemadan konserlere, çocuk tiyatrosundan şenliklere, halk oyunlarından yarışmalara kadar yapılacak olan etkinlikler basın mensupları ile paylaşıldı. Pandemi dolayısıyla ‘EvdeKal’ çağrısına tam destek veren özellikle çocuklar ve vatandaşlarımıza yaz ayı boyunca sürpriz etkinlik hazırladıklarını ifade eden Başkanımız Mehmet Zeybek, “Birçok etkinliği halkımız için hazırladık. Arkadaşlarımız yaklaşık 2 aydır bu konuyla alakalı çalışıyorlar. 21. Afyonkarahisar Caz Festivali ile başlayan etkinlik takvimimiz, 14-17 Ekim tarihleri arasında yapılacak ‘Uluslararası Gastro Afyon Lezzet Festivali’ ile taçlandırılarak sona erecek” dedi.

       “DOLU DOLU ETKİNLİK TAKVİMİ HAZIRLADIK”

Belediye olarak 2020 yılında her kesime hitap eden programlar hazırladıklarını hatırlatan Başkan Zeybek, Zafer meydanı ve sosyal tesislerin farklı etkinliklere ev sahibi olacağını anlattı. Zeybek, “Maalesef bu Pandemiden dolayı bir buçuk yıldır hiçbir etkinlik gerçekleştiremedik. 1 Temmuz itibari ile de inşallah bu yıl meydan da çok büyük etkinliklerimiz olacak. Ayrıca 2020 yılında bazı yatırımlarımızı ötelemek durumunda kaldık. Hükümetimizin ve devletimizin Pandemi ile mücadeleye başladığı günden itibaren gelirlerimizde yüzde 40 oranında düşüş olmuştu. Elhamdülillah belediye olarak borcumuz yok. Planlamalarımızı ve yatırımlarımızı 2021 yılına ayarladık. Sizlerle bir araya gelmemizdeki en önemli nedenlerden birisi de yaz ayı boyunca yapacağımız sosyal etkinlikler, konserler, çocuk oyunları, festival ve şenlikleri sizlere aktarmak. Arkadaşlarımız Yaz Etkinlikleri ile ilgili güzel bir çalışma hazırladı. İnşallah hep birlikte Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarını dolu dolu geçireceğiz. Pandeminin etkilerini özellikle çocuklarımız hissetmişti. Bizlerde buna istinaden çocuk şenlikleri programlarını daha özenle planladık. Hedefimiz sosyal belediyecilik faaliyetlerini daha sık yaparak halkımızla bir araya gelmektir” dedi.

“BAŞKANIMIZIN ÇALIŞMALARINA HER ZAMAN DESTEK OLACAĞIZ”

Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt’ta Başkan Zeybek’e yaptığı çalışmaları basın mensuplarına bizzat kendisinin aktarmasından dolayı teşekkür etti. Pandemiden birçok insanın olumsuz yönde etkilendiğine dikkat çeken Küçükkurt, belediyenin halkımıza yönelik yapacağı tüm çalışmalara her zaman destek olacaklarını söyledi. Küçükkurt şöyle konuştu; “Pandemi şartlarının araya girmesi nedeniyle bu tür toplantıları ihmal etmiştik. Belediye Başkanı şartların normale dönmesiyle ilk fırsatta bu toplantıyı gerçekleştirerek Afyonkarahisar’ımızda yapılan ve yapılacak olan çalışmaları bizlere anlattılar. Bu tür organizasyonların sıklıkla yapılacağına inanıyorum. Başkanımıza da böyle bir toplantı yaptığı için şahsım ve Cemiyetim adına teşekkür ediyorum.”

ZEYBEK BAŞKAN PROJELERİN SON DURUMUNU PAYLAŞTI

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, toplantıda ‘Yaz Etkinlikleri’nin yanı sıra sinevizyon eşliğinde yatırım programından bahsetti. Seçim vaatleri arasında yer alan projelerin bir bir hayata geçirildiğini hatırlatan Zeybek, yatırım projelerinin son durumları ile ilgili gazetecilere bilgiler aktardı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: