Afyon Haber Sitesi

Şuhut Belediyesi GES Çalışmaları Başlatıldı

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt tarafından geçtiğimiz haftalarda müjdesi verilen Şuhut Belediyesi Güneş Enerji Santrali için çalışmalar başlatıldı.

Güneş Enerji Santralinin yapılacağı alanda incelemeler yapan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt inşaat kazıklarının çakılmasına yardım etti.

28,000 m2 alana sahip ve 1 MW güce sahip olacak olan Şuhut Belediyesi Güneş Enerji Santralinin kısa sürede tamamlanacağını aktaran Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt emeği geçen tüm personele teşekkür etti.

Yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan alanda açıklamalar yapan Başkan Bozkurt”Belediye olarak kendi enerjimizi üreteceğiz ve geleceğe yatırım yapıyoruz.Bu santral üretime geçtikten sonra elektrik tüketimimizi üreterek karşılayacağız. Aynı zamanda gelir de elde etmiş olacağız.Bölge olarak çok şanslıyız. Elektrik enerjisi potansiyelliğimizi kullanalım istedik. Belediye olarak hizmetlerimizi yaparken özel sektör mantığıyla düşünmek zorundayız. Bir taraftan hizmet için para harcarken, bir taraftan da para kazanmamız lazım. Çünkü daha sonraki gelecek hizmetleri yapabilmek kaynak gerekiyor. Malumunuz belediyecilikteki hizmet alanları çok çeşitlendi. Sosyal alanlar, ekonomik alanlara hizmet yapmak gerekir. Artık sadece alt yapı belediyeciliği yok. Bunu yapabilmenin yolu da öz gelirde artış sağlayabilmek. Şuhut Belediyesi enerji maliyetlerinden kurtulacak.Enerji fazlasını devletimizin belirlemiş olduğu fiyattan vererek belediyemize katkı sağlayacağız.Hız kesmeden yatırımlarımıza devam ediyoruz”dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: