Afyon Haber Sitesi

SYDV’den Bin 906 Öğrenciye Eğitim Yardımı

Afyonkarahisar Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Eğitim Öğretim Yılının başlaması nedeniyle Afyonkarahisar merkez ve merkeze bağlı köy ve kasabalarda ikamet eden, hanesinde SGK kaydı bulunmayan dezavantajlı öğrencilere eğitim yardımında bulundu.
Afyonkarahisar Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı her Eğitim Öğretim döneminde olduğu gibi bu dönemde de öğrencilerin yüzlerini güldürdü. Afyonkarahisar merkez ve merkeze bağlı köy ve kasabalarda ikamet eden, hanesinde SGK kaydı bulunmayan dezavantajlı bin 906 öğrenciye 2021-2022 Eğitim –Öğretim döneminde ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri amacıyla öğrenci başına 150,00 TL olmak üzere toplam 285,900,00-TL tutarında Eğitim Materyali Yardımı yapıldı.
Çocuklarımız İçin Ne Yapsak Az
“Öğrencilerimizin yüreklerine dokunmaya devam edeceğiz” diyen Vali Gökmen Çiçek: “Hiçbir öğrencimizin mağduriyet yaşamaması için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. 2021-2022 Eğitim –Öğretim döneminin başlamasıyla birlikte bizler de dezavantajlı öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına Eğitim Materyali Yardımında bulunduk. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, her bir öğrencimizin eğitimden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayabilmek için üzerimize ne düşüyorsa yapmakta kararlıyız. Geleceğimizin aydınlık yüzü yarınlarımızın teminatı çocuklarımız için ne yapsak az” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: