Afyon Haber Sitesi

“TAYTAK TÜRKİYEYİ DAVET ETTİ”

Milliyetçi Hareket Partisi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Meclis Genel Kurulu’nda Afyonkarahisar turizmi üzerine yaptığı konuşmada tüm Türkiye’yi Afyonkarahisar’a davet etti.

“Afyonkarahisar, Anadolu’nun kilididir ama kapıları herkese açıktır” diyen Milletvekili Taytak, “Afyonkarahisar’ımız, arkeolojik kalıntılarıyla, milyonlarca yılda oluşmuş mağaralarıyla, termal zenginlik, tabiat güzellikleri ve kurtuluş savaşımızdaki önemiyle hem zaferin hem de Anadolu’nun kilididir. Afyonkarahisar, Anadolu’nun kilididir ama kapıları herkese açıktır. Afyonkarahisar, geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Zafere giden yolda Türk topçusunun ilk ateşi attığı Kocatepe’si, Bizans ve Selçuklular zamanında önemli çarpışmalara sahne olan Karahisar Kalesi, Anadolu Selçuklular döneminin eşsiz eseri Ulu Camisi, İhsaniye ilçemizdeki, Frig Vadisi, Ayazini ve Döğer Örenyeri tarihi kervansarayları, coğrafyamızın tarihi köprülerinin başında gelen Kırkgöz Köprüsü, Zafer Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Mevlevi Kültürünü yaşayacağınız Sultan Divani Mevlevihanesi, Osmanlı mimarisinin çok güzel örneklerinden olan Taş Medresesi, mimarisi ve tarihe tanıklığı ile Eğerli Kaya Kilisesi, Zafer Anıtı, Göynüş Vadisi Kaya Mezarları, Yedikapılar Manastırı ile tarihi yeniden yaşayacağınız, gizemli bir şehrimizdir”

“Termal turizmi denilince akla gelen ilk şehir Afyonkarahisar’ımızdır”
Milletvekili Taytak, “Ayrıca Afyonkarahisar, termal sektöründe oldukça zengin kaynaklara ve tesislere sahiptir. Sandıklı, İhsaniye, Gazlıgöl, Bolvadin ve il merkezinde bulunan şifalı termal kaynakları ile sağlık turizmi denilince akla ilk gelen şehir Afyonkarahisar’dır. Afyonkarahisar, muhteşem bir doğaya ve zengin yeraltı kaynaklarına sahiptir. Döğer Emre Gölü, Bolvadin Eber Gölü, Sandıklı Kocayayla, Sultandağı Buzluk Mağarası, Dinar Suçıkan, 26 Ağustos Tabiat Parkı, Acıgöl Kuş Cennetiyle şehrimize gelen ziyaretçileri doğal güzellikler ve mesire alanları da beklemektedir.”

“Varoluş mücadelemiz Kocatepe’de Taarruza ve istiklale dönüşmüştür”
Taytak; “Kurtuluşun sağlam temeli Kocatepe halen savaşın izlerini taşımaktadır. Kocatepe, Anadolu’nun ve Türk Milleti’nin kurtuluş ve bağımsızlığının en önemli dönüm noktasıdır. Çanakkale savaşında milletçe verdiğimiz varoluş mücadelesi Kocatepe’de taarruza ve istiklale dönüşmüştür. Türk milleti, Tınaztepe de, Belentepe de, Çiğiltepe de vatan uğruna korkusuzca şahadete yürümüştür. Başkomutan gazi Mustafa kemal Paşa; “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir ileri” emrini yine bu topraklarda vermiştir. Ben Afyonkarahisar Milletvekili olarak, Büyük Taarruzun 100.yıldönümüne yaklaşırken tüm milletimizi bu özel şehre tarihi, termali ve milli mücadelenin ruhunu yaşamaya davet ediyorum”

“albikere.com ile tüm ülkemize hizmet sunulmaktadır”
Milletvekili Taytak, “8 bin yıllık lezzet mirası ile 2019 yılında UNESCO gastronomi şehri unvanı alan Afyonkarahisarımız, sucuğuyla, kaymağıyla, lokumuyla, tandırıyla sizleri bekliyor. Afyonkarahisar Valiliğimizin himayelerinde tüm ilçelerimizde kurulan, “Kadın Kültür Evlerimizde” üretimi yapılan yöresel ve kültürel ürünlerimiz, Afyonkarahisar Eğitim Vakfı ve Ticaret Odasının kurmuş olduğu e-ticaret sitesi albikere.com’da 644 firma 12 bin 541 ürün ile sizlere hizmet sunmaktadır”

“Sadece molaya değil, konaklamaya davet ediyorum”
Taytak konuşmasının devamında; “Şehirlerarası yolculuklarda sadece mola vermeye değil, Afyonkarahisar’da konaklayıp güzide insanlarımızın misafirperverliklerine şahit olun istiyorum.” diyerek herkesi Afyonkarahisar’a davet etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: