Afyon Haber Sitesi

TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLARINA LEZZET PAKETİ

Gastronomi Alanında UNESCO’nun Yaratıcı Şehirler Ağına dahil olan Afyonkarahisar’da tanıtım atağı devam ediyor.

Gastronomi alanında tanıtım çalışmalarına devam eden Afyonkarahisar Belediyesi, daha önce 81 ilin Valisine, Belediye Başkanına, Milletvekillerine ve büyük elçilere gönderdiği lezzet paketlerine bir yenisini daha ekledi.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatı, Vali Gökmen Çiçek’in destekleriyle bu kez de Afyonkarahisar’dan Türkiye’nin ekonomisine yön veren 81 ilin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarına yöresel ürünlerimizin yer aldığı lezzet paketi gönderildi.

Şehrimizin seçkin markalarının ürettiği, tescilli lezzetlerden oluşan lokum, sucuk, patatesli köy ekmeği ve haşhaşın bulunduğu hediye paketleri, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Gastronomi Birimi tarafından hazırlandı.

ÜRETİCİLERİMİZİ VE GASTRO EKİBİNİ TEBRİK EDİYORUM

Gastronomi ekibinin ciddi bir tanıtım atağında olduğunu söyleyen Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, daha önce de bu lezzet paketlerinin Milletvekillerimize, 130 ülkenin büyükelçilerine, 81 ilimizin Belediye Başkanına gönderildiğini hatırlatarak olumlu dönüşler aldıklarını ifade etti.

Bu noktada Afyonkarahisarlı üreticilerimizin hiçbir ücret talep etmediklerini hatırlatan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, “Gayemiz Afyon’daki yöresel ürünlerimizin tanıtımını daha fazla yaparak üreticilerimize katkıda bulunmak. Bu konuda emeği geçen başta Afyonkarahisarlı üreticilerimiz olmak üzere Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar ve Gastronomi ekibini emeklerinden dolayı tebrik ediyorum” dedi.

BELEDİYE GASTRONOMİYİ TEK BAŞINA SIRTLANDI

Vali Gökmen Çiçek ise Afyonkarahisar Belediyesi’nin gastronomi işini tek başına sırtlandığına dikkat çekerek şehrimizin ve ürünlerimizin tanıtımı adına verdiği katkılardan dolayı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve ekibine teşekkür etti. Belediyemizin gastronomi alanında durmadan çalıştığını söyleyen Vali Gökmen Çiçek, “Sağ olsun Belediye Başkanı Zeybek çok fazla katkıda bulunmamıza rağmen bizi de bu işin içine katıyor. Gastronomi ile ilgili durmadan çalışan Belediye Başkanlığımız şimdi de Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza ürünlerimizi gönderiyor. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: