Afyon Haber Sitesi I AfyonAjans.com

Türk Kızılay Afyonkarahisar il başkanlığı , sosyal yardım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

Korona virüs ile mücadele kapsamında vefa destek gurubundaki çalışmalarını sürdüren Türk Kızılay Afyonkarahisar il başkanlığı , sosyal yardım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor . Kızılay karantina yurdundaki  yemek dağıtımlarının ve kan bağışı konusundaki çalışmalarının yanı sıra, yaşanan krizden en çok etkilenmesi beklenen toplum kesimlerini desteklemek amacıyla her zaman ki gibi bu gün de milletinin yanında .
Kurulduğu günden bugüne kadar milletinin karşılaştığı her sorunun aşılmasında Devlet’inin yanında yer alan Türk Kızılay, korona virüs ile mücadelede de üzerine düşen görevi yerine getiriyor.
Yurt dışından gelen Bacım sultan kredi yurtlar kurumunda  karantina altına alınan Vatandaşlara ve yurtta görevli personellere  üç öğün beslenme hizmeti vermeye devam eden Türk Kızılay Afyonkarahisar il başkanlığı 65 yaş üstü veya kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçlarını da yönetim kurulu üyeleri  ve gönüllüleri ile birlikte karşılıyor. Türk Kızılay Afyonkarahisar il başkanlığı ilçelerde kurulan “Vefa Sosyal Destek Gruplarına” da gıda paketi göndererek destek sağlayacak .
OKYAR , “KIZILAY OLARAK TÜM ŞUBE KAYNAKLARIMIZI AFYONKARAHİSAR İÇİN SEFERBER EDİYORUZ”
“Tüm dünya gibi ülkemizin de zor günlerden geçtiğini belirten Türk Kızılay Afyonkarahisar il Başkanı Fatih Okyar , toplum olarak daha fazla dayanışmaya ihtiyaç olduğunun altını çizdi.
Fatih Okyar , “Gündelik işlerde yevmiyeli çalışıp evine o gün kazandığını ekmek parası olarak götüren seyyar satıcılar, gündelik işçiler, sigortasız çalışan vasıfsız işçiler ve iş yerini kapatan berber esnafınız başta olmak üzere hayatın durağanlaşması ile işi duran küçük esnafımız için tüm Afyonkarahisar olarak ele ele verip daha fazla dayanışma göstererek inşallah bu zor sürecin üstesinden hep birlikte geleceğiz , gün dayanışma günüdür . Bu süreçte peygamber efendimizin “komşusu Aç iken tok yatan bizden değildir “ hadisi şerifini unutmamalıyız “dedi
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: