Afyon Haber Sitesi I AfyonAjans.com

“Ülken, ilken, ailen ve sevdiklerin için Evde Kal Afyonkarahisar”

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından başlatılan ‘Evde Kal Türkiye’ çağrısına MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ta ‘Evde Kal Afyonkarahisar’ diye kampanya başlattı. Milletvekili Taytak’ın bu çağrısına Afyonkarahisar il ve ilçe başkanları da destek verdi

 

Dünya genelinde ve ülkemizde yaşanan koranavirüs salgınına karşı Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından ‘Ülken, ilken, ailen ve sevdiklerin için evde kal Türkiye’ çağrısına, MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’ta sosyal medya aracılığıyla ‘Evde Kal Afyonkarahisar’ diyerek çağrı da bulunmuştu. Hem MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin ‘Ülken, ilken, ailen ve sevdiklerin için evde kal’ çağrısına Afyonkarahisar il başkanlığı ve ilçe başkanlıkları da tam destek verdi.

 

Vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı

MHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından da desteklenen ‘Evde Kal Afyonkarahisar” çağrısına Başmakçı, Bayat, Bolvadin, Çay, Çobanlar, Dazkırı, Dinar, Emirdağ, Evciler, Hocalar, İhsaniye, İscehisar, Kızılören, Sandıklı, Sinanpaşa, Sultandağı, Şuhut ve merkez ilçe başkanı katıldı. İl Teşkilatı ve ilçe başkanları hazırlatmış oldukları pankartları ve broşürleri vatandaşların görebilecekleri yerlere asarak evde kalmaya dikkat çektiler. İl başkanı ve ilçe başkanları tarafından uygulanan bu çalışma vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.

 

“Bu zorlu süreci hep birlikte aşacağız”

Ülke olarak zorlu bir süreçten geçtiklerini ifade eden Milletvekilli Taytak, “MHP Genel Başkanımız Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli Beyin Türkiye genelinde ‘Ülken, ilken, ailen ve sevdiklerin için evde kal’ çağrısına bizde Afyonkarahisar teşkilatı olarak katkı sunmak istedik. İl başkanımız ve ilçe başkanlarımız kendi bölgelerinde hazırlatmış oldukları pankart ve broşürleri vatandaşlarımızın görebileceği yerlere asarak evde kalmaya dikkat çekmişlerdir. Tüm hemşehrilerimizin bu zorlu süreçte evde kalmaları hayatı derece de önemlidir. Sağlık Bakanlığımız olsun İçişleri bakanlığımız ve yetkili mercilerin uyarılarına azami oranda uymamız gerekiyor. Korona musibetini genel başkanımızın ifadesiyle aklın, bilimin ve duanın gücüyle yeneceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır” dedi.

 

“Saygılı ol evinde kal”

Özellikle son günlerde sosyal medya da gündeme gelen 65 yaş ve üstü vatandaşlara yapılan saygısız tavırların asla kabul edilmeyeceğini vurgulayan Milletvekili Taytak, yaşlılara saygılı olunması gerektiğini söyledi. Milletvekili Taytak, “Koranavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızdan dışarı çıkan büyüklerimize karşı bazı soytarıların saygısızca hareketlerini sosyal medya ve haberlerde görmekteyiz.  65 yaş üstü büyüklerimize bizler zarar vermeyelim diye çıkmaları istenmiyor. Gençler dışarıdaki bu virüsü alıp gelip yaşlılarımıza bulaştırmasınlar diye bir tedbir alındı. Fakat nasıl anlaşıldı bilemiyoruz. Sanki hastalık onlardan bulaşıyormuş gibi saygısızca olaylarla karşı karşıya kalıyoruz. Bizim büyüklerimize saygılı olmamız gerekiyor. Ömrünü ülkemize ve devletimize adayan büyüklerimize karşı daha saygılı olmalıyız. Peygamber Efendimiz gençleri, yaşlılara saygı göstermeye teşvik etmiş ve ‘Herhangi bir genç, yaşından dolayı bir ihtiyara saygı gösterirse, Allah da ihtiyarlığında ona hizmet edecek kimseler yaratır” diyerek bu hususun önemini vurgulamıştır. Türk milleti olarak birlik ve beraberlik içerisinde bu zorlu süreci hep birlikte aşacağız” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: