Afyon Haber Sitesi

ULUÇAY VE ÖZKAYA’DAN BAKAN PAKDEMİRLİ’YE ÖZEL ZİYARET

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve AK Parti Milletvekili Ali Özkaya’yı Atatürk Orman Çiftliğindeki makamında kabul etti. Ziyarette konuşan Uluçay, yumurta sektörü, haşhaş ekimi ve üreticilerin birçok sorununu kapsamlı bir şekilde bakan Pakdemirli’ye aktardıklarını kaydetti. Özkaya ise “Çiftçimize daha çok destek verilmesi gerektiğini ilettik” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi ziyaret etti. Bakanlığa bağlı Atatürk Orman Çiftliğinde yapılan görüşmeden Afyonkarahisarlı çiftçi ve üreticilerin talepleri iletildi.

“Çiftçimize daha çok destek verilmesi gerektiğini ilettik”

Afyonkarahisarlı çiftçilerin sorunlarını Bakan Pakdemirli’ye ileten Milletvekili Özkaya, ziyaret sonrasında şöyle konuştu; İl Başkanımız Hüseyin bey ile birlikte, Tarım ve Orman Bakanımıza çiftçilerimizin yaşadığı sorunları ileterek, çözümü noktasında yapılabilecekleri konuştuk. Tarımsal sulama projeleri ile alakalı karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. İnşallah ilimizde sulama ile alakalı sorunları tarihe gömeceğiz. Bu yılın kurak geçmesi nedeniyle sulama sorunlarına ivedi çözüm bulunması gerekiyor. Çiftçiye verilen mazot ve gübre desteklerinin de artırılması gerektiği konusunu da Bakan Pakdemirli’ye ilettik. Dünya genelinde pandemi dolayısıyla fiyatları artan gübre ve mazotta çiftçimize daha fazla destek verilmesi gerektiğini Bakanımız Bekir bey ile görüştük. İnşallah bu alanda da Cumhurbaşkanımızın talimatıyla gerekli çalışmaların yürütüldüğünü biliyoruz.

“Tüm teşkilatımız ile Afyonkarahisar’ın emrindeyiz”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da ziyaretin ardından bir açıklama yaptı. Uluçay, “Afyonkarahisar Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde yaşanan personel eksikliği gibi konuları görüştük. Personel eksiğimizin giderilmesi için Bakanımızdan destek talep ettik. Çiftçilerimize yönelik eğitimlerin ilimizde artırılması hususunda destek istedik. İlimiz özelinde yumurta sektöründen, haşhaş ekimi ile alakalı çiftçilerimizin, üreticilerimizin birçok sorununu kapsamlı bir şekilde Bakanımız ile görüştük” dedi. Uluçay, sorunların çözümü için gerekli girişimlerde bulunduğunu ifade ederek, “AK Parti olarak hemşerilerimizin sorunlarının çözümü için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Tüm teşkilatımız ile Afyonkarahisar’ın emrindeyiz” şeklinde konuştu.

Ziyarete Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı ve çok sayıda Genel Müdür de katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: