Afyon Haber Sitesi I AfyonAjans.com

Vali Çiçek, “Öncesi ve Sonrasıyla 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Sağlık Sektörüne Yansımaları” Konulu Konferansa Katıldı

Vali Gökmen Çiçek, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında AFSÜ’nün düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi Destanı” adlı serginin açılışını yaptı, ardından Eski Sağlık Bakanı Milletvekili Recep Akdağ’ın konuşmacı olduğu “Öncesi ve Sonrasıyla 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Sağlık Sektörüne Yansımaları” konferansa katıldı.

Termal bir otelde gerçekleştirilen konferansa Vali Gökmen Çiçek’in tanı sıra Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Baro Başkanı Turgay Şahin, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve dernek üyeleri katıldı.

Sayhgı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan konferans etkinliğinde 15 Temmuz konulu kısa film gösterimi sunuldu. Ardından AFSÜ Rektörü Nurullah Okumuş selamlama konuşması yaptı. Rektör Okumuş: “Her zaman için bu cennet vatanımızın düşmanı olacak. 15 Temmuz’da da bu /PYD oldu. Bundan sonra da maalesef düşmanlar içeride veya dışarıda bu ülke aleyhine çalışmaya devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra konferansa geçildi. Milletvekili Akdağ, ’nin farklı tarihlerde darbeler gördüğünü ve bu darbelerin her zaman dış güçler tarafından desteklendiğini belirterek 15 Temmuz darbe girişiminin de bu güçler tarafından desteklendiğini söyledi. Bakanlığı döneminde FETÖ’nün bakanlıkta yapılanma şansı bulamadığına dikkati çeken Akdağ, Türkiye’deki sağlık sisteminin 15 Temmuz’dan sonra neredeyse hiç etkilenmediğini kaydetti.

Konuşmaların ardından Vali Çiçek ile Belediye Başkanı Zeybek, konferansa katılan Akdağ’a Türk bayrağı ve Kuran-ı Kerim hediye etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: