Afyon Haber Sitesi I AfyonAjans.com

Vali Mustafa Tutulmaz Alınan Tedbirleri Yerinde Denetledi

Koronavirüs salgınıyla mücadelede Afyonkarahisar genelinde alınan tüm tedbirleri sıkı sıkıya takip eden Vali Mustafa Tutulmaz, herhangi bir olumsuz durumun yaşanması için alınan tedbirleri yerinde denetledi.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında otobüs ve uçakla yolculuk yapacak vatandaşlara İçişleri Bakanlığı Genelgesi doğrultusunda Seyahat İzin Belgesi zorunluluğu getirilmişti. Bu kapsamda iller arasında seyahat etmesi zorunlu olan vatandaşlar, Valilikler ve Kaymakamlıkların koordinesinde oluşturulan Seyahat İzin Kurulu’na başvurarak seyahat belgesi düzenlenmesi talebinde bulunuyor. Talebi uygun görülenlere “şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi” düzenleniyor.

Seyahat İzin Kurulu’nu Denetledi

Afyonkarahisar’da da bu çerçevede Şehirlerarası Otobüs Terminaline Seyahat İzin Kurulu oluşturuldu ve seyahat edecek vatandaşlar için görev yapıyor. Vali Mustafa Tutulmaz, Seyahat İzin Kurulu’nun çalışmalarını denetleyerek, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Tedbirlerin tizlikle uygulanması ve gereğinin yapılması noktasında da uyarılarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz, herkesin kurallara ve devletin aldığı tedbirlere uyması ile salgın sıkıntısının bir an evvel çözüme kavuşacağını söyledi.

Tedbirlere Uyduğumuz Ölçüde Sağlıklı Kalırız

İçişleri Bakanlığı vatandaşların yoğun olduğu ve sosyal mesafenin en fazla ihlal edildiği yerlerden olan Pazar satış yerleri ile ilgili genelge yayınlayarak bu noktalarda da bir dizi tedbir uygulanmasına karar vermişti. Vali Mustafa Tutulmaz, alınan tedbirleri yerinde görmek amacıyla Mecidiye mahallesinde açılan cuma pazarını denetledi. Emniyet ve Zabıta ekiplerinden bilgiler alan Vali Tutulmaz, salgına karşı alınan tedbirlerin uygulanması ve sosyal mesafenin korunması hakkında talimatlarda bulundu. Vatandaşlara da uyarılarda bulunan Vali Mustafa Tutulmaz: “Tedbirlere uyduğumuz ölçüde sağlıklı kalırız ve bu virüsün daha fazla kişiye bulaşmasına engel oluruz. Lütfen zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayalım, sosyal mesafeyi koruyalım, temizlik ve maske kullanımı gibi Bakanlığın uyardığı konularda tüm önlemlerimizi alalım. Koronavirüsle mücadelemizde başarılı bir sınav verelim” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: