Afyon Haber Sitesi I AfyonAjans.com

Vekil Özkaya ve Yurdunuseven konuyu yalanladı

AFYONAJANS.COM_Geçtiğimiz günlerde ’dan bir kişinin kendi sosyal medya hesabından canlı video yayınlamak suretiyle Çay Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Atlı ile ilgili olarak yaptığı açıklamayı Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven yalanladı.

Yapılan ithamların doğru olmadığını ifade ederek, Vekil Özkaya şu ifadeleri kullandı;

“ Evet söz konusu video dan haberim var yayını yapan kişiye ben kesinlikle bahsettiğin konular doğrudur diye bir ifade kullanmadım. Söz konusu o yayınlanan video ve canlı yayın her ne ise onuda tasvip etmiyorum evet kişi beni aradı, doğrudur bende kendisine madem böyle bir şey var git savcılığa kamu adına suç duyurusunda bulun dedim.

Video’yu yayınlayan arkadaşa kesinlikle sen haklısın veya biz gereğini yaparız diye bir cümle kullanmam söz konusu bile olamaz. Evet, arkadaş orada ben Ali Özkaya ve Yurdunuseven vekillerimizle görüştüm onlarda bana hak verdiler gibi bir cümle kullanmış. Ben kendisine böyle bir hak verme gibi bir ifade kullanmadım. Bu tamamen yalan. Biz halk tarafından seçilmiş ve halkın onca oyunu almış üstelik kendi partimiz üyesi olan bir belediye başkanını neden aslı astarı olmayan iddialar karşısında ezdirelim.

Bu vebaldir, üstelik Başkan Atlı madem böyle bir şey var ben kendimi ihbar ediyorum gelsinler beni denetlesinler iddialar neyse diye de açık bir şekilde kendini ispatlamak için savcılığa dilekçe bile vermiştir.” İfadelerine yer verdi. Diğer taraftan Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’de evet arkadaş bizi aradı Belediye başkanı Hüseyin Atlı hakkındaki iddialarını söyledi.

Arkadaşlar bizim mesleğimiz avukatlık biz her önüne gelen iddia için dava açmış olsaydık ortalık davalardan geçilmezdi. Bu işin yolu kanunu bu değil. Beni arayan arkadaş evet Ali beyi de aramış bu konu ile ilgili, ben de kendisine bi araştıralım bakalım dedim bunu söylemiş olmam o arkadaşın ithamlarının yada iddialarının yanında olduğumuzu göstermez. Evet, bende o görüntüleri sonradan izledim haberim oldu maalesef çok üzüldüm. Kesinlikle böyle bir şeyi ben tasvip etmiyorum. Devletin yargısı var, hâkimi var, savcısı var, biz Başkanımızı yakinen tanıyoruz böyle bir şeyin olması yada videoyu yayınlayan arkadaşın iddialarının olması söz konusu bile olamaz” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: