Afyon Haber Sitesi I AfyonAjans.com

Yanlış uygulama riski artırıyor…

Afyonkarahisar’da İl Hıfzıssıhha kararları gereği 3 Nisan’dan bu yana Bakkal ve Büfelerin 21.00’de kapanmasına tepkiler devam ediyor.

Bakkal ve büfelerin kapanmasının ardından birçok vatandaş KORONA riskine rağmen uzun kuyrukları oluşturarak Akaryakıt istasyonlarında bulunan marketlere hücum ediyor.

Türkiye’de sadece Afyonkarahisar’da devam ettiği ileri sürülen uygulamanın küçük ölçekli esnafları zor günler geçirmesine neden oluyor. Hemen hemen her mahallede bulunan bakkal esnafının saat 21.00’de kapanmasıyla ilimizde bulunan bütün akaryakıt istasyonlarının marketlerinde uzun kuyruklar oluşmaya devam ediyor.

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde yapılan bu uygulamanın hem vatandaşlar tarafından hem de bakkal ve büfe sahipleri tarafından haksız bir uygulama olduğu sosyal medyada birçok kez dile getirilmesine rağmen uygulama ile ilgili İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Geçtiğimiz günlerde Bakkallar Odası Başkanı Cengiz Üstün de konu ile ilgili bir açıklama yaparak; Yapılan uygulamanın yanlış olduğuna vurgulamıştı. Üstün; “Buradaki ana mantık; bakkal esnafını korumak kayırmak değil, alışveriş saatlerinin zamana yayılmasını sağlayıp, sosyal mesafenin korunmasını sağlamaktır. İl Hıfzıssıhha Kuruluna yanlış bilgi verildiğini ve durumun düzeltilmesi gerektiğini söyleme gereği duyduk.” Dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: